layout66

Michał Jaskulski urodził się w Krakowie, operator filmowy, ukończył Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi w 2004 roku. Jego prace w filmie dokumentalnym, teledysku i reklamie zostały nadrodzone takimi wyróżnieniami jak: IAB 2015 Global Insights, MIXX Awards 2014, Cloocam 2013, Reel of Excelence oraz Best Special effects at Los Angeles Movie Awards 2010, Special recognition na Very Short Movies 2010 in L.A., The Royal Reel for Excellence in Filmaking na Canada International Film Festival 2010. Był wielokrotnie nominowany inagrodzony na festiwalu Yach Film Festival. Jest też laureatem Polskiej Fundacji Scenariuszowej z 1997 roku.

REŻYSERZY / PRODUCENCI

Lawrence Loewinger jest reżyserem i producentem filmowym, realizatorem dźwięku, nauczycielem i dziennikarzem. Jego pierwszy film dokumentalny "Kids are people" (1972) został nagrodzony wieloma nagrodami i wszedł do szerokiej dystrybucji w Stanach Zdjednoczonych. Pracował przy wielu filmach dokumentalnych nagrodzonych nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej, w tym "From Mao to Mozart". Wkrótce po "Kids are people", rozpoczął karierę realizatora dźwięku, ukoronowaną Nagrodą Emmy. Jedną z ostatnich produkcji telewizyjnych przy jakich pracowł jest 30 Rockefeller Plaza. Wykładał film na uniwersytecie Wesleyan, a obecnie wNew York University's Tisch School of the Arts.

Marcin Wierzchosławski Prezes Zarządu, Metro Films, Producent filmowy legitymujący się doświadczeniem na wielu polach branży filmowej i telewizyjnej. Jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego (kierunek: organizacja produkcji tv-filmowej). Przez pierwsze lata swojej drogi zawodowej (rozpoczętej w 1993 roku) zdobywał doświadczenie jako asystent kierownika produkcji, kierownik produkcji i producent reklam, teledysków oraz innych komercyjnych form filmowych. W 1997 roku wraz z doświadczonym kierownikiem produkcji filmów fabularnych Jackiem Kucharskim, założył firmę Metro Films, w której do dnia dzisiejszego pełni funkcję Prezesa Zarządu. Od 7 lat skupia się na produkcji filmów fabularnych i dokumentalnych.

PRODUCENT

Bartek Gliniak jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie (dyplom w 1997 r.).  W 1994 r. otrzymał nagrodę na 22 Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim GMEB w Bourges. Jest autorem muzyki do prawie 30 filmów, w tym do licznie nagradzanych filmów: „Mój Nikifor” w reżyserii Krzysztofa Krauze, „Joanna” i „Komornik” w reżyserii Feliksa Falka, „Palimpsest” w reżyserii Konrada Niewolskiego, „Piasek jest drapieżnikiem” w reżyserii Krystiana Matyska, "Twist&Blood" w reżyserii Kuby Czekaja. Jest autorem muzyki do jednego z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych „Na dobre i na złe”. Utwory Bartka Gliniaka wykonywane były na m.in. na takich festiwalach jak: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Tage für Neue Musik w Zurychu, Festiwal Kompozytorów Krakowskich, Festiwal Synthèse w Bourges. Od 2006 r. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).

KOMPOZYTOR

PRODUCENT WYKONAWCZY

Nick Ware jest producentem wykonawczym i konsultantem mediów pracującym zarówno w digital media jak i w telewizji. Jego najnowsze projekty wiążą się ze współpracą z Mercury Media, The Africa Chanel, The Wellcome Trust oraz Orange Sky. Jest Dyrektorem Indian Documentary Foundation, zajmującej się wspieraniem indyjskich twórców dokumentalnych, poprzez przyznawanie grantów na dewelopment. W lutym 2014 prowadził Good Pitch India na IDF. Współpracuje z producentami, festiwalami i wydarzeniami dokumentalnymi na całym świecie, w tym Docs Barcelona, Docs Lisboa, Sheffield DocFest, Italian Documentary Screening a także prowadzi warsztaty na Ex Oriente, Documentary Campus, ESODOC, EDN, StoryDoc.

www.metrofilms.com.pl
www.imdb.com
www.michaljaskulski.com
www.bartekgliniak.com ZWIASTUNY HopstarterFlagBorderlessUnitedKingdomico facebook2 TwitterLogoHdPng03 STRONA GŁÓWNA KONTAKT TWÓRCY EKSPLIKACJA POGROM DLA MEDIÓW FILM www.imdb.com